گزارش از بازار امروزطلا و ارز ؛ تداوم ثبات نسبی قیمت‌ها

اقتصادنیوز: بازار طلا و ارز تهران امروز تا ظهر با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما پس از ظهر این کاهش قیمت اندک هم جبران شد و قیمت‌ها حوالی ارقام ثبت شده در پایان روز گذشته قرار گرفتند. دلار حوالی مرز ۱۲ هزار تومانی و سکه در نیمه پایین کانال ۴.۲ میلیونی جابه‌جا شده‌است. طلای آب‌شده نیز اندکی بالاتر از مرز ۱.۶ میلیونی بوده‌است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ روز گذشته بازار طلا و ارز پایتخت با افزایش نسبی قیمت‌ها همراه شد و نرخ‌ها به سطوح بالاتر دست یافتند. امروز چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ماه بازار با اندکی کاهش قیمت بازگشایی شد و در ادامه معاملات تا ظهر روی مدار نزولی حرکت کرد و نرخ‌ها کاهش نسبی داشتند. بعدازظهر قیمت‌ها مجدداً به مدار صعودی بازگشتند و نهایتاً به ارقامی مشابه ارقام ثبت شده دیروز دست یافتند.

سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته به سمت نیمه کانال ۴.۲ میلیونی رشد کرد و نهایتاً نرخ ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان را به ثبت رساند. امروز سکه طرح جدید با نرخ ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان بازگشایی شد. نرخ سکه تا ظهر روی مدار نزولی حرکت کرد و به ۴ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان نیز رسید. بعدازظهر قیمت‌ها دوباره افزایش یافتند اما افزایش قیمت سکه به اندازه طلای آبشده و ارزهای رایج نبود و به این ترتیب حباب سکه اندکی کوچک‌تر شد. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴.۳۰ بعدازظهر) سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان قیمت دارد.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز تا ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و ربع‌سکه تا ۱ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان بوده‌است. سکه گرمی نیز به ۷۶۰ هزار تومان رسید.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتاً با نرخ ۱ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان بسته شد و امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. مثقال طلای آبشده در ادامه روز تا ۱ میلیون و ۶۰۲ هزار تومان هم عقب نشست و بعدازظهر دوباره به مدار صعودی بازگشت. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴.۳۰ بعدازظهر) هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده ۱ میلیون و ۶۱۲ هزار تومان است.

اونس طلا در بازار جهانی امروز ۱۳۱۳ دلار بود. در بازار داخلی گرم طلای ۱۸ عیار بالای ۳۷۰ هزار تومان و گرم طلای ۲۴ عیار بالای ۴۹۰ هزار تومان بوده‌است.

دلار آمریکا در بازار غیررسمی روز گذشته را روی مرز ۱۲ هزار تومان به کار خود پایان داد. امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌ها با نرخ ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان برای خرید و ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان برای  فروش آغاز به کار کرد. دلار آمریکا در ادامه روز گاهی زیر مرز و گاهی بالای مرز ۱۲ هزار تومان جابه‌جا شد. در لحظه تنظیم گزارش (حدود ساعت ۴.۳۰ بعدازظهر) با قیمت ۱۲ هزار و ۳۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰ تومان معامله می‌شود.

امروز یورو در نیمه بالای کانال ۱۳ هزار تومانی و پوند انگلیس در میانه کانال ۱۵ هزار تومانی بودند. درهم امارات نیز در نیمه بالای کانال ۳ هزار و ۲۰۰ تومانی بوده‌است.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز پایتخت به شرح زیر است:

عنوان

قیمت امروز

بالاترین

پایین‌ترین

دلار آمریکا در بازار آزاد

۱۲.۰۵۰

۱۱.۹۳۰

یورو

۱۳.۹۰۰

۱۳.۵۵۰

پوند انگلیس

۱۵.۷۰۰

۱۵.۴۰۰

درهم امارات

۳.۲۵۵

۳.۲۷۵

سکه امامی

(طرح جدید)

۴.۲۴۵.۰۰۰

۴.۲۱۰.۰۰۰

سکه بهار آزادی (طرح قدیم)

۴.۰۵۰.۰۰۰

نیم‌سکه

۲.۲۷۰.۰۰۰

ربع سکه

۱.۳۷۰.۰۰۰

سکه گرمی

۷۶۰.۰۰۰

مثقال طلای آب‌شده ۱۷ عیار

۱.۶۱۲.۰۰۰

۱.۶۰۲.۰۰۰

انس طلای جهانی (دلار)

۱.۳۱۵

۱.۳۱۲

گرم طلای ۱۸ عیار

۳۷۳.۰۰۰

۳۷۰.۵۰۰

گرم طلای ۲۴ عیار

۴۹۶.۸۰۰

۴۹۴.۰۰۰

 

کامنت گذاری